close
چت روم
عکس و مطلب از قدیمی ترین کتابخانه ی دنیا

درباره وبلاگ


دسته بندی

آرشيو مطالب

لينك دوستان

آمار وبلاگ

» افراد آنلاین : 1
» بازدید امروز : 45
» بازدید دیروز : 2
» هفته گذشته : 51
» ماه گذشته : 64
» سال گذشته : 64
» کل بازدید : 52819
» کل مطالب : 74
» نظرات : 12

پشتیبانی

امكانات

عکس و مطلب از قدیمی ترین کتابخانه ی دنیا

درباره : <-PostCategory->


بزرگترین عکس داخلی جهان از یک کتابخانه قدیمی را ببینید!

 

 

 این عکس که به گفته مارتین بزرگترین عکس داخلی در جهان به شمار می رود ۳۶۰ درجه را پوشش داده و وضوح آن ۴۰ هزار مگاپیکسل است. نسخه نهایی این عکس پانوراما شاهکاری است که…

 

 

 
“جفری مارتین” و دوربین عکاسی روباتیکش در یکی از عصرهای زیبای فوریه پس از ورود به کتابخانه ای ۸۶۸ ساله متعلق به عصر باروک موفق شدند بزرگترین عکس داخلی جهان را به ثبت برسانند.
به گزارش خبرگزاری مهر، کتابخانه صومعه “استراهوف” در جمهوری چک قرار گرفته است و به نظر نمی آید “جفری مارتین” عکاس ۳۴ ساله در زمان عکاسی از این کتابخانه عظیم توجهی به نادر بودن کتابها، دکوراسیون مجلل و مجسمه های زیبای موجود در کتابخانه داشته است ولی در عوض تنها با دقت به صدای شاتر دوربین کانن ۵۵۰D و کنترل کننده روباتیک آن گوش فرا داد تا بتواند چنین عکس وسیعی را تکمیل کند.
این عکس که به گفته مارتین بزرگترین عکس داخلی در جهان به شمار می رود ۳۶۰ درجه را پوشش داده و وضوح آن ۴۰ هزار مگاپیکسل است. نسخه نهایی این عکس پانوراما شاهکاری است که می توان هر نقطه از آن را تا بی نهایت بزرگنمایی کرد و حتی عنوان کتابهای خطی و بسیار نادر موجود در کتابخانه را از نزدیک خواند.
برای ثبت این تصویر، عکاس کنترل کننده GigaPanBot را به گونه ای تنظیم کرد که عکاسی را از بالاترین نقطه کتابخانه آغاز کند و به صورت ردیفی به عکسبرداری ادامه دهد. عکاسی از این فضا پنج روز ادامه داشته است. به گفته مارتین، دوربین عکاسی وی کم ارزش ترین کالایی بوده که در اتاق کتابخانه وجود داشته است و از این رو پس از اتمام روز اول عکاسی، وی از اینکه دوربینش را در کتابخانه رها می کرد احساس نگرانی نداشت. به گفته مارتین این احساس امنیت یکی از مزیتهای عکاسی از یک کتابخانه متعلق به قرن ۱۸ میلادی است.
بر اساس گزارش گیزمودو، طی این پنج روز دو هزار و ۹۴۷ عکس از کتابخانه به ثبت رسید که تصحیح رنگ و نوردهی فایلهای خام این تصاویر نیز به تنهایی یک روز کامل را به خود اختصاص داد. مارتین برای سر هم کرده این چند هزار عکس ۱۱۱ ساعت زمان صرف کرده است.
 

 

عکس نهایی از کتابخانه قرن ۱۸ میلادی
با بزرگنمایی بر روی اصل تصویر می توان کوچکترین جزئیات از قبیل نام کتابها را نیز به وضوح مشاهده کرد
 

 

عکاسی از بالاترین نقطه کتابخانه آغاز شد
 

 

نمایی از کتابهای کمیاب کتابخانه
 

 

نوشته شده در پنجشنبه 18 فروردين 1390 توسط سپهر| تعداد بازدید : 260 | لينك ثابت |

اخرین مطالب ارسالی

صفحات وبلاگ